Gdzie można układać trawnik w rolce?

By Category :

Cudownie wyglądający trawnik to wizytówka ogrodu, niemniej jednak również skweru miejskiego czy również boiska sportowego. Na nieszczęście założenie trawnika od podstaw, czyli metodą tradycyjną, zajmuje wiele czasu i wymaga wiele wysiłku. Nie powinno zatem budzić zaskoczenia, że zdecydowanie coraz więcej osób prywatnych, niemniej jednak też firm korzysta z alternatywnych rozwiązań, takich jak trawnik rolowany.

Takie trawniki charakteryzują się dobrymi właściwościami użytkowymi, co więcej powstają ze specjalnych mieszanek nasion, dzięki czemu są odporne na choroby, ale także na niekorzystne warunki klimatyczne a także ekstremalne warunki pogodowe. Dlatego też trawniki rolowane sprawdzają się zarówno w miejscach intensywnie eksploatowanych, jak również w ogrodach czy na działkach.
Zalety stosowania trawników wzorowanych – co powinno się mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że trawa z rolki to rozwiązanie przyszłościowe, praktyczne, jak też przyjazne środowisku. Wszyscy powinniśmy uzmysławić sobie, że rośliny mają nie tylko zdolność produkowania niezbędnego do życia tlenu, ale również mają zdolność do wyłapywania niebezpiecznych a także szkodliwych substancji z powietrza atmosferycznego. Oznacza to, że poprawia jakość powietrza w sąsiedztwie. Dodatkowo w sytuacji wysp ciepła, które tworzą się w mieście, rośliny korzystnie wpływają na obniżenie temperatury w otoczeniu. Stąd też warto korzystać z oferty firm, które zajmują się produkcją trawników rolowanych. Takie trawniki powstają w naturalnych ustaleniach, a zatem na żyznej glebie, gdzie poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym. Warto pamiętać także o tym, że trawa z rolki może być zakładana przez cały sezon wegetacyjny. Co więcej jest dostępna zarówno w dystrybucji hurtowej, jak również detalicznej, a zatem może posłużyć zarówno na boisku sportowym, jak również na niewielkiej przestrzeni ogrodu przydomowego. Warto dodać też o tym, że jest to trawa zdrowa, pozbawiona chwastów, jak też wykazująca dużą odporność na działanie chorób, jak również niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest też prosta do ułożenia, dlatego kontroluje się również na terenach nachylonych. Warto wspomnieć również o tym, z trawnik rolowany zapobiega erozji gleby, podnosi walory miłe dla oka ogrodu czy też skweru miejskiego.

Sprawdź również informacje na stronie: www.xeroflor.pl

Author :