Do czego pasuje beton dekoracyjny

By Category :

Beton dekoracyjny króluje w nowoczesnych wnętrzach. Pojawia się najczęściej w dużych i przeszklonych salonach, dodając im loftowego uroku. Układa się go zarówno na ścianach, jak i na posadzkach.

Sprawdzi się też w łazience, gdzie z powodzeniem może zastąpić nieco przestarzałe płytki. Płyty betonowe bardzo dobrze sprawdzą się również w nowoczesnych salach konferencyjnych, budynkach funkcjonalności publicznej, na przykład. bankach, czy hotelowym lobby. Sprawdzą się również na klatce schodowej. Mogą optycznie powiększyć pomieszczenie a surowy klimat, który się pojawia po ich zamontowaniu świetnie współgra z kolorowymi dodatkami, czy meblami. To uniwersalny, ponadczasowy i niezwykle trwały materiał. Montaż płyt betonowych projektuje się przy użyciu kleju cementowego. To jedna z najtrwalszych rodzajów zaprawy. Beton dekoracyjny występuje we wszystkich odcieniach szarości. Jest barwiony w taki sposób, by zbudować naturalną powłokę na całej powierzchni płyty. Sam beton można w dowolny sposób docinać, chociażby po to, aby wyciąć otwory na gniazdka i kontakty świetlne. Industrialny klimat, który tworzą płyty betonowe powoduje, że pełne wnętrze nabiera miejskiego charakteru. Beton to materiał chłodny, ale jest doskonałą alternatywą dla cegieł, które pojawiały się na ścianach od lat i – co trzeba uczciwie powiedzieć – wszystkim spowszedniały. Nie ma konieczności pokrywać go impregnatem, tak jak jest to konieczne w wypadku płytek gipsowych. Nie potrzebuje też wykończeń w postaci fug. To gotowe najszybsze rozwiązanie do domu, w którym ma zapanować innowacyjny i niepowtarzalny klimat. Zwykle pokrywa się nim jedną ze ścian, najczęściej tę, na której będzie znajdował się telewizor albo kominek. Beton świetnie pasuje do innowacyjnych biokominków, które montuje się w mieszkaniach bez dostępu do tradycyjnej instalacji kominowej. Internet pełen jest inspiracji na temat tego, jak wykorzystać beton dekoracyjny w mieszkaniu. Warto je przejrzeć i skonsultować się z architektem pomieszczeń, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Zobacz również: beton dekoracyjny szczecin.

Author :

Prosty blog internetowy z wieloma ciekawymi i wartościowymi informacjami na zróżnicowane tematy. Piszemy go w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że zarówno dobór tematów jak i styl przypadnie Wam do gustu.