Pieluszki dziecięce

By Category :

Asortyment dziecięcy w dzisiejszych czasach jest znacznie szerszy i bogatszy, niż we wcześniejszych latach. Można to zauważyć chociażby poprzez pieluszki wielorazowe i ogromną ilość ich rodzai. Teraz dostępna jest nie tylko i wyłącznie klasyczna pielucha tetrowa.

Producenci oferują o sporo więcej. Wyróżnić można m.in. otulacze, kieszonki, SIO, AIO, gatki, longi, majtki treningowe oraz kąpielówki. Niektóre przykłady i rodzaje wydają się nieco dziwne, natomiast naprawdę kwalifikują się do rodzajów pieluch. Przyjrzyjmy się pokrótce wszystkich rodzajom pieluch. Pieluszki wielorazowe w formie otulacza cechują się nieprzemakalną warstwą, która najczęściej utworzona jest z PUL bądź również wełny. W działaniu otulacza stosuje się również wkład chłonny, formowankę albo tetrę. W ten sposób można zagwarantować zewnętrzną i nieprzemakalną warstwę niemowlęciu. Kolejnym przykładem są kieszonki. Jest to pieluszka składająca się z zewnętrznej warstwy PUL i wewnętrznej, w której wyróżnia się materiał taki jak thermo, bambus, bawełnę albo coolmax. W ten sposób kreuje się przestrzeń między warstwami. I właśnie to jest omawiana kieszonka. Można tam wsadzić chłonne wkłady, a nawet tetrę, którą wcześniej złożymy w prostokąt. Kolejnym rodzajem są popularne pieluszki AIO, a zatem ALL-IN-ONE. W tłumaczeniu są to pieluchy określane jako wszystko w jednym. Posiada ona zewnętrzną warstwę PUL i chłonną, która jest wszyta na stałe. W ten sposób nie wymaga się dobierania dodatkowego wkładu. Należy natomiast liczyć się z tym, że czas schnięcia będzie dłuższy. Z kolei rodzaj SIO oznacza zepnij razem. Kolejne pieluszki wielorazowe tj. gatki, longi, majtki treningowe oraz kąpielówki wykorzystuje się już w konkretnych przypadkach. Np podczas odpieluchowania dziecka, czy również do kąpania. Jak wiadomo czasem niezbyt duże dziecko w trakcie kąpieli może przypadkowo zrobić małe co nieco. W takiej sytuacji pielucha w rodzaju kąpielówek może zabezpieczyć dziecko. Nie ma zatem opcji, by doszło do nieprzyjemnej sytuacji zanieczyszczenia basenu lub innej przestrzeni wodnej. O ile planujecie kupić pieluszki AIO, z tetry, SIO, kąpielówki bądź jakiekolwiek inne pieluchy dziecięce, to odwiedźcie renomowany sklep internetowy z asortymentem dla dzieci.

Sprawdź również informacje na stronie: otulacze wełniane.

Author :

Prosty blog internetowy z wieloma ciekawymi i wartościowymi informacjami na zróżnicowane tematy. Piszemy go w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że zarówno dobór tematów jak i styl przypadnie Wam do gustu.