Kancelaria notarialna – kiedy warto skorzystać?

By Category :

Profesjonalne usługi notarialne są konieczne w większości przypadków. Większość z nas kojarzy poświadczenie notarialne w przypadku zawierania umowy sprzedaży nieruchomości albo najmu okazjonalnego. Natomiast nie są to wszystkie sytuacje a także czynności, które wymagają obecności notariusza.

Warto zatem zaznajomić się z uwagą z zakresem działalności kancelarii notarialnej, by w sytuacjach wymagających poświadczenia notarialnego skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnika.
Notariusz – jakie usługi świadczy na rzecz klienta?
Na wstępie powinno się zaznaczyć, że notariusz Katowice para się obsługą prawną klientów prywatnych, jak również przedsiębiorstw oraz spółek prawa handlowego. W związku z tym możemy zwrócić się o pomoc do kancelarii notarialnej w różnorakich sytuacjach. Obsługa notarialna przedsiębiorstw a także spółek wiąże się między innymi z sporządzaniem protokołów z posiedzeń organów spółek prawa handlowego. Prócz tego, notariusz katowice kreuje akty notarialne powiązane z przekształcanie spółek, ich łączeniem albo rozdzieleniem. Pomoc notarialna jest także konieczna w procesach upadłościowych, jak także w trakcie procesu sprzedaży przedsiębiorstwa. Bez wątpienia z usług notarialnych korzystają też osoby fizyczne. Poświadczenie notarialne jest konieczne przy zawieraniu umowy dystrybucji nieruchomości. Wyłącznie wtedy umowa ma moc prawną, a jej zapisy mogą być egzekwowane przed sądem. Warto zdawać sobie sprawę też, że zgodę notarialne powinno być niezbędnym elementem podpisywania umowy przedwstępnej. Bez poświadczenia notariusza nie ma ona mocy prawnej i nie można egzekwować jej postanowień. Kancelaria notarialna świadczy także usługi w zakresie wystawianie odpisów dokumentów. Zajmuje się też obsługą prawną przy zawieraniu umów takich jak intercyza. Intercyza to małżeńska umowa majątkowa, która zakłada rozdzielność majątkową współmałżonków. Także w kwestii spraw spadkowych możemy liczyć na pomoc notariusza. Warto zaznaczyć, że notariusz Katowice stanowi szybsze oraz wygodniejsze rozwiązanie w dochodzeniu swoich praw spadkowych niż w przypadku rozstrzygnięcia sądowego. Poświadczenie notarialne nadaje dokumentowi moc urzędową. Do tej kategorii dokumentów zalicza się między innymi: pełnomocnictwa czy umowy użytkowania wieczystego.

Więcej: notariusz Katowice.

Author :