Samochód zastępczy

By Category :

Każdy kierowca, który ma wykupione ubezpieczenie a albo rozszerzony Assistance, może się ubiegać o tak zwane auto zastępcze. Czym jest takie auto zastępcze? Otóż jest to samochód, który otrzymujemy od ubezpieczyciela do użytkowania na czas, kiedy masz ubezpieczony samochód nie jest zdolny do jazdy.
Czyli przykładowo samochód brał udział w stłuczce i w tej chwili jest w warsztacie mechanicznym, a na czas naprawy potrzebujemy posiadać drugie auto i właśnie wówczas stosowany jest samochód zastępczy.

Samochód z OC sprawcy to za wielu osób dosyć tajemnicze zagadnienie, bo zwykło się sądzić, że auto takie należy się wyłącznie wtedy, kiedy mamy stosowne ubezpieczenie. Tymczasem można taki samochód zdobyć wręcz wówczas, gdy my nie mamy ubezpieczenia, ale sprawca zdarzenia miał takie ubezpieczenie. Bez wątpienia należy się wcześniej skontaktować z ubezpieczycielem sprawcy i omówić tę kwestię. Auto z OC sprawcy przyznawane jest zwykle od ręki, w tym samym momencie po załatwieniu wszystkich kwestii formalnych, ale w pewnych sytuacjach może to trwać wręcz kilka dni. Kiedy się tak dzieje, to nasz samochód może być akurat już naprawiony, więc nie będzie nam się wcale opłacało brać na jeden dzień tego auta zastępczego, ale należy posiadać świadomość, że takie auto nam się zwyczajnie należy. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, zatem wręcz nie pomyślą, ażeby ubiegać się o przyznanie takiego auta zastępczego, dlatego ta wiedza jest w takim wypadku bardzo pomocna, bo nie należy na czas naprawy swojego auta wynajmować innego auta za środki finansowe. Używanie na czas naprawy może być dla nas darmowe, jeśli weźmiemy właśnie auto zastępcze. Procedury przyznawania pojazdów zastępczych są różnorodne w zależności od firmy ubezpieczeniowej, zatem w tym przypadku dobrze byłoby poczytać ogólne warunki ubezpieczenia, bo tam wszystkie te kwestie znajdują się i są bardzo z uwagą opisane. Tak zatem wystarczy, że wyłącznie się z tym zaznajomimy i już wiemy, na jakich zasadach to funkcjonuje i czy analogicznyochód nam się należy, czy nie. Nie za każdym razem tak przecież jest.
Więcej: wypożyczalnia aut siedlce.

Author :