Czy opłaca się sprzedać samochód do skupu?

By Category :

Właściciele starych aut coraz częściej sprzedają je do skupów. Jest to ze stuprocentową pewnością rozwiązanie komfortowe, które zdobywa coraz większą popularność, w szczególności w gronie osób, którym zależy na tym, by transakcja przebiegła bardzo szybko i bezpiecznie. Warto pamiętać natomiast o tym, że skup aut Katowice, to nie tylko i wyłącznie odkupywanie starych samochodów, niemniej jednak również usługi dodatkowe, tj. demontaż samochodów należących do różnych modeli czy marek.

Jeśli więc mamy stary samochód, możemy go lub odsprzedać do skupu lub także zezłomować w fachowej stacji demontażu aut, która wystawia zaświadczenia a także dokumenty konieczne do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie.
Jak funkcjonują skupy samochodów?
Wiele osób, które posiadają stare samochody, których już nie używają i nie zamierzają naprawiać, korzysta z usług skupu aut, np takich jak skup samochodów Katowice. Jest to rozwiązanie, które wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim minimalne formalności, co pozwala nam na szybkie pozbycie się auta i otrzymanie gotówki do ręki wręcz tego samego dnia co zgłoszenie do skupu. Pracownik skupu pojawia się w umówionym terminie u właściciela auta, a następnie projektuje oględziny, które pozwalają mu na wycenienie auta i zaproponowanie adekwatnej kwoty właścicielowi. O ile posiadacz przystanie na zaproponowane warunki, to wówczas następuje podpisanie umowy, a następnie wręczenie gotówki do ręki. Jak się zatem okazuje, formalności ograniczone są do minimum, a cała transakcja przebiega w bezpieczny sposób. Warto wspomnieć także o tym, że samochód odbierany jest przez skup, a więc za pomocą lawety. W praktyce oznacza to, że nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów, które są powiązane z dojazdem do punktu stacjonarnego skupu, co jest szczególnie utrudnione w przypadku niesprawnego technicznie auta. Jeżeli natomiast samochód jest w rzeczywistości w złym stanie, a jego wartość nie przekracza tak zwanej wartości złomowej, to wtedy możemy go oddać do stacji demontażu aut. Należy pamiętać o tym, że złomowanie aut w Katowicach to usługa realizowana przez fachowa stacje demontażu, które dysponują między innymi odpowiednim zapleczem technicznym, która pozwala na utylizację oraz recykling części samochodowych.

Warto sprawdzić: złomowanie pojazdów Katowice

Author :