Rodzaje wózków inwalidzkich

By Category :

Sklepy medyczne oferują profesjonalny sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także treningowy. Coraz więcej sklepów medycznych oferuje sprzedaż internetową, co jest wyjściem w szczególności lukratywnym dla klientów, ponieważ bez opuszczania domu mogą zamówić niezbędne artykuły a także sprzęty, które zostaną dostarczane pod wskazany adres. Warto mieć na uwadze natomiast, ażeby korzystać wyłącznie z sklepów medycznych, które oferują sprzęt oraz akcesoria pochodzące od sprawdzonych renomowanych producentów.

Wózek inwalidzki powinien charakteryzować się solidną mocną konstrukcją, przykładowo aluminiową lub stalową, jak też certyfikatami zaświadczającymi o bezpieczeństwie jego stosowania.
Wózek inwalidzki – szeroki wybór w sklepie medycznym
Warto podkreślić, że sklepy medyczne oferują realnie bogaty wybór wózków, które są przystosowane do pacjentów cierpiących na różnorakie choroby, schorzenia czy urazy. Wybór dobrego rodzaju powinien być zależny od kilku priorytetowych czynników, między innymi takich jak rodzaj i stopień niepełnosprawności pacjenta, jak również jego indywidualne potrzeby a także oczekiwania. Wózki inwalidzkie zasadniczo dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Są to wózki o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. W obu tych kategoriach można wyróżnić różnorodne opcje wózków, które są przystosowane do różnych dziedzinie pacjentów. W przypadku wózków ręcznych dużym zainteresowaniem cieszą się przykładowo wózki uniwersalne, które dobrze nadają się przy transporcie, czyli przykładowo w lotniskach czy szpitalach. Z kolei osoby aktywne na prawdę często wybierają wózki sportowe. Są to specjalne rodzaje wózków dostosowane do uprawiania dokładnie określonej dyscypliny sportowej, przykładowo zjazdów górskich, rugby, koszykówki czy szermierki. Warto mieć na uwadze natomiast, że zazwyczaj z takich wózków nie korzysta się na co dzień, a tylko w trakcie uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka wielofunkcyjnego, który umożliwia pacjentowi pionizację, dzięki temu w sposób prawidłowy pracują narządy wewnętrzne poprawiając ogólną kondycję a także samopoczucie pacjenta. Z kolei dla pacjentów, którzy nie mogą podejmować wysiłku fizycznego, przeznaczone są tak zwane wózki pasywne.

Źródło informacji: Schodolaz.

Author :