Promocja firmy – kalendarz plakatowy

By Category :

Przedsiębiorcy nieustannie poszukują możliwości, by zareklamować swoją firmę, a tym samym dostać nowych klientów. Bardzo często w strategiach marketingowych wykorzystywane są gadżety reklamowe. Są to praktyczne upominki, które wręczane są partnerom biznesowym, klientom, jak także pracownikom firmy.

Należy jednakże pamiętać, że gadżet reklamowy powinien być przede wszystkim użyteczny oraz wartościowy, ponieważ jedynie wtedy będzie z ogromnym skutkiem promował naszą firmę. Właśnie dlatego tak na prawdę bardzo często wybierane są kalendarze plakatowe z logo firmy. 
Kalendarz plakatowy – zalety stosowania
Głównie należy wspomnieć, że kalendarze biznesowe dostępne są w różnorakich wariantach. Są to między innymi praktyczne oraz poręczne kalendarze książkowe dostępne w różnorakich formatach, od najmniejszego formatu kieszonkowego A6 do formatu A4. Dużą popularnością klientów cieszą się także kalendarze biurkowe, np kalendarze piramidki, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu zmieszczą się poprawnie na każdym biurku czy stole. Przedsiębiorca może bez wątpienia wybrać także kalendarze plakatowe, które wyróżniają się sporym potencjałem marketingowym, ponieważ posiadają dużą powierzchnię projektową, która może być przeznaczona na zamieszczenie przykładowo kilku zdjęć nawiązujących do działalności firmy. Bez wątpienia na kalendarzu umieszczony jest też logotyp firmy, jak także dodatkowe hasła firmowe. Warto dodać jednakże, że projekt kalendarza, bez względu na jego rodzaj, powinien być zgodny z wytycznymi zawartymi w księdze znaku, co pozwala na budowanie jednolitego oraz mocnego wizerunku firmy w oczach klientów czy partnerów biznesowych. Kalendarze w postaci plakatu odznaczają się sporym formatem, najczęściej jest to format B1 albo B2. Dzięki temu zarówno treści reklamowe, jak także kalendarium jest czytelne. W przypadku kalendarza plakatowego kalendarium ma postać całoroczną. Powinno się zaznaczyć, że kalendarze plakatowe powinny być estetycznie wykończone. Warto więc używać papiery dobrej jakości o wysokiej gramaturze, jak również uszlachetnienia takie jak lakier uv, folia błyszcząca lub folia matowa, co nie tylko podnosi wartość wizualną produktu, niemniej jednak też zabezpiecza go przed zniszczeniem czy działaniem wody.

Więcej informacji: sprawdź kalendarze plakatowe

Author :