Blog internetowy

By Category :

Praca wkładana w blog internetowy

Pisaniem bloga może zająć się każdy, kto tworzy coś ciekawego albo chce się podzielić własnymi przemyśleniami, czy codziennością.
O czym pisać bloga?
Na blogu internetowym można zamieszczać właściwie wszystko, każda metoda i tematyka znajdzie swoich odbiorców.
Nie ważne, czy piszesz opowiadania, czy pamiętnik, chcesz zademonstrować wytwór swojej wyobraźni, czy własne życie.

Jeśli zamierzasz prowadzić bloga online – rób to.
Na blogach najczęściej pojawiają się właśnie opowiadania w różnej tematyce, jednakże nie brakuje też blogów tematycznych: kulinaria, moda i uroda, opisy interesujących książek i filmów, którymi autor bloga online preferuje się podzielić i wiele innych. Można pisać wręcz o każdym swoim zainteresowaniu.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że ważny jest sposób przekazu i o tym, że blog to nie tylko i wyłącznie tekst.
Jak przyciągnąć czytelnika?
Nie ma chyba bloga online, który przypadłby do gustu zainteresowanym osobom. Wynika to z tego, że nie wszyscy lubimy to samo i nie każdy temat nas zainteresuje. Dlatego nie warto się martwić jedną, czy dwiema opiniami negatywnymi. Jednakże o ile one przeważają to już trzeba się zastanowić, czy na pewno wszystko jest w porządku.
A więc o czym należy głównie pamiętać?

Zadbaj o wygląd strony – chaotyczne rozmieszczenie informacji sprawia, że blog internetowy wygląda niestarannie, natomiast nie dobrze dobrana paleta barw utrudnia czytanie, co zniechęca czytelnika, bo wszak nie lubimy się długo męczyć; czytanie bloga online powinno sprawiać przyjemność. Dobre pierwsze złudzenie to połowa sukcesu zatem poświęć dłuższą chwilę na stworzenie grafiki; o ile przyciągnie ona uwagę, to zachęci odwiedzającego stronę do zgłębienia treści.
Pamiętaj, że piszesz dla ludzi – niezależnie od tego, jakiego bloga internetowego prowadzisz dbaj o to, ażeby wpisy były sensowne, poprawne stylistycznie i gramatycznie. Pisz o tym, co uważasz za ciekawe i w taki właśnie sposób to przedstawiaj. Weź pod uwagę, że czytelnik może nie znać opisywanego tematu; wyjaśniaj dość z uwagą, ażeby nikt nie musiał poszukiwać dodatkowych informacji, w celu zrozumienia twojego wpisu.
Skup się na jednym temacie – kiedy piszesz o modzie nie publikuj nagle wpisu na zupełnie inny temat. Wręcz jeżeli już chcesz się podzielić jakąś inną informacją, staraj się te dwie sprawy powiązać.

Pozyskanie nowych czytelników wiąże się głównie z pierwszym wrażeniem; powinno się kogoś zachęcić, ażeby poświęcił chwilę na bliższe zapoznanie z blogiem. Jest to istotne szczególnie na początku, gdy niedużo jest czytelników, którzy mogą polecać bloga internetowego znajomym.
By zachęcić do przeczytania kolejnych wpisów bardzo ważna jest również interakcja. Jeśli odpowiadasz na komentarze, stosujesz się do wymogów czytelników, poruszasz proponowane przez nich tematy zwiększasz szansę na to, że powrócą na twojego bloga.
Trzymaj się też terminów. Jeżeli informujesz, że wrzucisz nowy wpis w poniedziałek, to nie zwlekaj do wtorku, bo wówczas ludzie mogą już nie sprawdzić, czy coś się pojawiło.

Author :