Sprawy frankowe – pomoc

By Category :

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jeśli borykamy się z rozterkami natury prawnej, to w każdym momencie możemy skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, jakiej udzielają kancelarie adwokackie. Tyczy się to różnorakich dziedzin prawa, a zatem między innymi prawa rodzinnego, jak także prawa gospodarczego czy prawa pracy. Jeśli zatem interesuje nas zagadnienie tj. pomoc frankowiczom, powinniśmy skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w umowach frankowych.

Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że umowy frankowe coraz częściej obciążone są tak zwanymi wadami prawnymi, które stanowią podstawę do unieważnienia kredytu frankowego lub również od jego odfrankowienia.
Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?
Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że w ostatnich latach coraz częściej zapadają wyroki sądowe na korzyść kredytobiorców, którzy zaciągnęli zadłużenie w instytucjach bankowych we franku szwajcarskim. Adwokaci prowadzący takie sprawy, bardzo często odwołują się do wyroku trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Banki widząc rozwój sytuacji bardzo często wychodzą z inicjatywą ugody z kredytobiorcą, warto mieć na uwadze jednakże o tym, że zaproponowane przez bank warunki wcale nie muszą być dla nas korzystne, tak jak nie był dla nas korzystny kredyt we frankach. Warto więc korzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt frankowy prawnik, który będzie nas reprezentował w sporze z bankiem, jak także będzie występował w naszym imieniu przed sądem reprezentując nasze interesy. Jeżeli już sprawia trafia przed sąd, to wtedy prawdopodobne są dwa różne rozstrzygnięcia, a mianowicie unieważnienie całego kredytu, jak również jego odfrankowienie. Wynik takiej rozprawy uzależniony jest od kilku czynników, głównie podstawą do unieważnienia kredytu frankowego jest występowanie w umowie tak zwanych klauzul niedozwolonych. Był to przejaw nieuczciwych praktyk prowadzonych przez różnorodne banki, dlatego tak wiele kredytów frankowych jest teraz unieważniona. Innym wyjściem jest odfrankowienie kredytu. Jeżeli zatem mamy problemy z kredytem frankowym i ciągle wzrastającym saldem zadłużenia, warto korzystać z fachowej pomocy prawnika, który przeprowadzi nas przez właściwie każdy etap postępowania, reprezentując nasze interesy.

Więcej informacji: pomoc frankowiczom Lubin.

Author :