Rozwiązania dla samochodów elektrycznych

By Category :

Samochody elektryczne są bez wątpienia przebojem na rynku motoryzacyjnym. Wykorzystywanie ich jest nie tylko korzystne dla środowiska naturalnego, co wiąże się z mniejszą ilością spalin dostających się do powietrza, ale też niebywale komfortowe. Samochody z napędem elektrycznym są ciche, a kierowanie nimi jest płynne i łatwe.

Zalet posiadania auta na prąd jest więc bardzo wiele. Jedyny kłopot może stanowić ładowanie. Na szczęście ten problem także został rozwiązany dzięki sklepom oferującym cały potrzebny sprzęt, czyli na przykład przewody do ładowania pojazdów elektrycznych.
Ładowanie auta elektrycznego
Na samym początku należy zaznaczyć, że samochód elektryczny, jak właściwie każde inne urządzenie elektryczne, można ładować za pomocą kabla i ładowarki. Natomiast w sytuacji samochodów sprawa jest bardziej skomplikowana niż w przypadku np telefonu komórkowego. Przede wszystkim charakteryzuje się ładowarki samochodowe różnych typów. Przed zakupem powinno się się więc zorientować jaka ładowarka nadaje się do ładowania danego modelu samochodu. Jeżeli już jednakże wolimy rozwiązania uniwersalne, dostępne są też ładowarki kompatybilne z każdym autem z napędem elektrycznym. Warto również wspomnieć, że ładowarki samochodowe dzielą się na dwie zasadnicze grupy. Są to ładowarki przenośne, które polecane są osobom, które na prawdę często podróżują. Dzięki regulacji napięcia można je stosować poprawnie wszędzie, co umożliwia na odbywanie nawet bardzo długich podróży bez obawy, że staniemy gdzieś w trasie. Drugą grupę tworzą ładowarki do ładowania stacjonarnego, np w domu. W sytuacji przez cały czas występującego braku adekwatnej ilości stacji ładujących, ładowarka przenośna jest świetnym rozwiązaniem.
Jeśli jednakże podróżujemy rzadko, warto korzystać z innej dostępnej opcji, jaką jest wallbox, stacja ładowania aut elektrycznych. Jest to rozwiązanie, które pozwoli nam naładować auta o każdej porze przed podróżą. Każda taka stacja objęta jest gwarancją. Dostępne na rynku rozwiązania odróżniają się wysoką funkcjonalnością. Są w głównej mierze wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym możemy śledzić postępy ładowania. Kolejną pozytywną właściwością jest to, że stacje ładowanie są dość mało ważące, ważą około dziecięciu kilogramów. A co bardzo ważne, wyposażone są w zabezpieczenia przeciwpożarowe i prądowe.
Zobacz więcej: wallbox, stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Author :