Czyszczenie ze śniegu

By Category :

Zima to piękna pora roku i wiele ludzi kocha tę porę roku, ale zimą problematyczny może być dla nas głównie śnieg. Zalega on na chodnikach i na drogach, utrudniając nam poruszanie się i sprawiając, że tracimy realnie dużo czasu. Zwłaszcza denerwujący jest śnieg w przestrzeniach publicznych, bo jeżeli z tym przed własną posesją możemy walczyć na własną rękę, o tyle w przypadku korzystania z przestrzeni publicznych jesteśmy zmuszeni do tego, ażeby korzystać z nawierzchni w takim stanie, w jakim utrzymuje ją zarządca.

W przypadku różnego rodzaju sklepów i urzędów wybiera się specjalną grupę osób, które zimą dbają o powierzchnię i zajmują się ich odśnieżaniem. Odśnieżanie powierzchni przemysłowych jest skomplikowanym zadaniem, bo te powierzchnie są z reguły bardzo rozległe. Im więcej przestrzeni jest do odświeżenia, tym to zadanie jest po prostu trudniejsze. Nie dość, że należy dysponować właściwym w pewnych przypadkach, to dochodzi jeszcze konieczność dysponowania konkretnymi sprzętami. Maszyny do odśnieżania są dość wyrafinowane, a przez to równocześnie są drogie. Firma, która zajmuje się utrzymaniem przestrzeni w czystości, musi zatem dokonać dość dużych nakładów finansowych na sprzęt, z którego później będzie skorzystać. To jednocześnie powoduje, że koszt odśnieżania też jest dość duży i niestety trzeba go ponieść. W przypadku firm oraz instytucji publicznych przeprowadza się specjalne przetargi na wybór firmy, która zajmuje się odśnieżaniem. Podczas takich przetargów wybiera się najtańszą firmę, która zdecyduje się utrzymać konkretną przestrzeń w czystości. Ceny są naprawdę różne. Zwykle jednakże firmy rozliczają się lub za metr kwadratowy odśnieżonej powierzchni, lub za całą usługę. Odśnieżanie parkingów jest z reguły tańsze niż odśnieżanie innych przestrzeni. W sytuacji parkingów mamy do czynienia z gładką nawierzchnię wyłożoną kostką, a zatem wykonanie wszystkich niezbędnych prac jest wtedy zwyczajnie bardziej intuicyjne. Odśnieżanie parkingów może być też tańsze, niż odśnieżanie trudniejszych terenów, niemniej jednak każdorazowo cena jest uzależniona od konkretnej sytuacji i budżetu zleceniodawcy.

Więcej informacji: ewa-pol.pl/odsniezanie

Author :

Prosty blog internetowy z wieloma ciekawymi i wartościowymi informacjami na zróżnicowane tematy. Piszemy go w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że zarówno dobór tematów jak i styl przypadnie Wam do gustu.