Profesjonalne prace ogrodowe w Łodzi

By Category :

Zbliżający się sezon wakacyjny jest dobrą motywacją do generalnego posprzątania własnego ogrodu. Wiele prac ogrodowych jesteśmy wstanie wykonać własnymi siłami, niemniej jednak niektóre z całą pewnością warto pozostawić fachowcom. Jedną z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych prac jest ścięcie wysokich drzew oraz krzewów.

Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt a także przede wszystkim ogromna wiedza, by ścięte drzewo poleciało w odpowiednią stronę. Obecnie alpinistyczna wycinka drzew Łódź nie jest wcale zbyt kosztowna i z całą pewnością warto zainwestować swoje pieniądze w wyspecjalizowanego specjalistę. Ewentualne szkody wynikające z dziwnego oszczędzania mogą być wręcz kilkaset razy wyższe, niż zapłacenie dla fachowca za ścięcie wysokiego drzewa na waszej działce.
Koszt ścięcia drzewa jest różny i zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia jego wielkość oraz stan zdrowia. Cięcie drzew Łódź zdrowych osobników jest dość łatwe, w szczególności gdy posiada się przed sobą równy teren bez żadnej zabudowy mieszkalnej. Wystarczy wyłącznie odpowiednio spiłować i nakierować drzewo, aby poleciało w wyznaczonym kierunku. O wiele trudniejszą kwestią jest ścinanie bardzo wysokich drzew posiadających kilkanaście metrów lub więcej i znajdujących się blisko domów mieszkalnych. W takiej okoliczności możliwa jest jedynie alpinistyczna wycinka drzewa, czyli jego ścinanie kawałek do kawałku. Proces ten jest znacznie bardziej trudny i dłuższy, niż zwyczajne powalenie dużego drzewa. Nic więc dziwnego, że cena za alpinistyczną wycinkę będzie znacznie wyższa. Warto natomiast zdecydować się na ten krok, gdyż utrzymywanie tak wysokiego drzewa na działce jest niebezpiecznie dla was a także dla waszych sąsiadów. Co roku w Polsce w okresie letnim obserwujemy silne wyładowania atmosferyczne, które mogą powalić właściwie każde, wręcz najpotężniejsze drzewo. Jeżeli znajduje się ono niedaleko waszego domu lub domu waszych sąsiadów, to z całą pewnością nie powinniście zwlekać z jego wycinką. Koszt alpinistycznej wycinki drzew jest niestety dość wysoki, ale profesjonaliści muszą przez kilka ładnych godzin utworzyć bardzo niebezpieczne zadanie, dlatego nic zadziwiającego, że pobierają te kilkaset pln za swoją ciężką pracę.
Zobacz także: Pielęgnacja drzew Łódź.

Author :